Tootest

Uus võimalus Ukus: Kliendigrupid

Avaldatud
28.5.2019
2 min lugemine

Kliendigrupid on ideaalne võimalus klientide segmenteerimiseks. Rühmitades kliendid, hoiad ülevaadet kliendile pakutavatest teenustest ja kliendi staatusest, näiteks liid ehk potensiaalne klient, aastaaruande klient, ühekordse teenuse klient jne.

Suurim kasu klientide defineerimisest gruppidesse tuleb aga välja raportis, kus on võimalik erinevate gruppide põhiselt koostada aruandeid, jälgida tööde täitmist ja tööaja kasutust erinevatele kliendisegmentidele.

Kliendigrupid Ukus

Ukus on eeldefineeritud kaks kliendigruppi: klient ja liid. Loodud grupid võimaldavad juba olemasolevaid kliente määratleda vastavalt sellele, kas tegu on juba olemasoleva kliendiga või potensiaalse koostööga. Soovi korral saad loodud gruppe muuta, vahetades nime või kustutada*. Kliendigruppe saab ka ise määratleda ja lisada ettevõtte konto alla. Gruppide loomiseks puudub arvuline piirang ning üks klient võib kuuluda ka mitmesse gruppi.

* Kustutada saab gruppe, kuhu kliente lisatud ei ole. Kui soovid gruppi kustutada, vaata eelnevalt raportist millised kliendid sinna kuuluvad ja eemalda kliendid sellest kliendigrupist.

Kliendigruppide loomine

Ettevõtte konto põhiste gruppide seadistamiseks, valige:

Seaded>Ettevõtte konto>Kliendi seaded>Muuda

Kliendigrupi lisamiseks vali "Lisa kliendigrupp" ning sisesta kliendigrupi Nimi ja vajuta "Salvesta"

Kui soovid muuta kliendigrupi nime, saad seda teha vajutades pliiatsil juba olemasoleva kliendi grupi kõrval.Kõiki ettevõttele loodud gruppe saab kasutada koheselt kõikide olemasolevate ja loodavate klientide rühmitamiseks.

Kliendile grupi määramine

Olles edukalt defineerinud enda ettevõtte segmendid, on aeg kliendid gruppidesse jaotada.Selleks vali peamenüüst kliendinimekiri ning vajuta pliiatsil rea lõpus. Avaneb kliendi muutmise vaade, kus saad rippmenüü abil linnutada just seda klienti defineerivad grupid.

Kliendile määratud grupid on nähtavad kliendiprofiilil kliendi info all.

Kliendigrupid raportis

Aruandeid kliendigruppidest koosta raportis. Selleks:

  • vajuta filtril "Klient" ning seejärel "Grupid ›"
  • märgi linnukesega kliendigrupp või grupid, kelle kohta soovid informatsiooni näha,
  • vajadusel täpsusta aruannet määrates ajaline periood, valides kasutaja, staatus või teema

Tip: Olles koostanud valitud filtritega raporti, on mõistlik see endale salvestada. Loe lähemalt raportite salvestamisest. Kui soovid aga raporti salvestada büroo üleselt, saad seda samuti teha - juhendi büroo raporti salvestamiseks.

Illustratsioon: Icons8
Autori Pilt
Uku
getuku.ee

Proovi Ukut tasuta

Suurenda ettevõtte kasumit 23% võrra tööhaldustarkvaraga Uku
Loome koos reaalsuse, kus meeskond on õnnelik, kliendid hästi teenindatud ja kasum õiglane.
Rain Allikvee / Uku kaasasutaja

UKU SÜNDMUS - 23 MAI @ 10:00

Ole esimeste seas, kellele saladused avanevad!

Vaata veebiseminari salvestust


Aitäh, oled kirjas!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Muud artiklid

Klõpsates nuppu „Nõustun”, nõustute küpsiste salvestamisega teie seadmesse, et parandada saidil navigeerimist, analüüsida saidi kasutamist ja aidata meie turundustegevust. Lisateabe saamiseks vaadake meie kasutus- ja privaatsustingimused.