Uudised

Eesti startup Uku sõlmis partnerluse SpaceX’iga

Avaldatud
1.4.2021
4 min lugemine
Eesti raamatupidamise fintech startup Uku lõi käed Elon Muski SpaceX’iga

Eesti töödejuhtimistarkvara Uku ning Elon Muski kosmoseettevõte SpaceX ühendasid jõud, et integreerida Uku tarkvara SpaceX programmi. Täiendavalt plaanivad kaks tehnoloogia teerajajat uurida, kuidas ka Tesla kliendid võiks Ukust kasu lõigata ning oma äri teel olles paremini hallata. 

TechCrunchi teatel ütlevad Uku ja SpaceX, et tegemist on alles suure teekonna algusega. Esimeste sammude hulgas on plaanis Uku meeskonda kiirelt laiendada nii Eestis kui SpaceX Lõuna Texase stardipaigas Boca Chical.

Uku - järgmine Eesti ükssarvik? 

Uku CEO Triin Rast nimetas tehingut teedrajavaks, sest tegemist on esimese korraga, kui Eesti fintech ettevõte teeb koostööd kosmosesektoriga. 

Meie ühine eesmärk on aidata SpaceX töötajatel oma tööajast maksimumi võtta.

SpaceX näeb erakordset ajaplaneerimist oma äriedu võtmena. Uku tehisintellekti lahenduses näevad nad potentsiaali, et oma töövoogudes aega 'juurde luua'.

Elon Muski teine ettevõte, Tesla ootab kannatamatult esimese koostöö tulemusi. Tõestatud postiivsete tulemuste korral loodavad nad Uku tarkvara integreerida ka Tesla juhtekraanile. Nii saaks nende kliendid nautida tipptaseme tööde haldamise kogemust samal ajal, kui nad oma isesõitvate autodega liikvel on.

Rain Allikvee, Uku asutaja ning innukas kosmosetehnoloogia entusiast rõõmustab, et on osa sellisest viimase sõna koostööst kahe kosmoseajastu eesrindel oleva ettevõtte vahel. 

Uku tehisintellekti kasutamine on otseselt seotud aegruumi kõverusega.

Meie tehnoloogia aitab rakendada aja laienemist, et vabastada rohkem töötaja aega.

"See loob edaspidi kasutusvõimalusi nii tööstusettevõtetes, uurimisinstituudis ning SaaS ettevõtetes nagu meiegi oma, et igapäevast produktiivsust märgatavalt tõsta,” märgib Allikvee. 

Eesti - ükssarvikuvabrik

Eesti on oma ükssarvikute arvu poolest elanike kohta maailmas esikohal. See pole just üllatav, sest Eestit kutsutakse maailma arenenumaks digitaalseks ühiskonnaks. Hoolimata vaid 1,3-miljonilisest rahvaarvust on riigis sündinud juba kuus miljardi dollari ükssarvikut: 

Enterprise Estonia kõneisik Peep Ratassepp märkis, et Uku partnerlus SpaceX’iga avab uksi ka paljude teiste Eesti ettevõtete jaoks, et sõlmida tehisintellektiga seotud tehinguid Tesla, SpaceX’i ning teiste ettevõtetega. 

Soovid teada, kuidas Uku võiks ka sinu ettevõtte uutesse kõrgustesse viia?

Uku - loob aega.

Kui unistada, siis ikka suurelt! Eriti 1. Aprillil 😉

Pilt: imgur.com

Autori Pilt
Triin Rast
CEO & Head of Customer Success

Proovi Ukut tasuta

Suurenda ettevõtte kasumit 23% võrra tööhaldustarkvaraga Uku
Loome koos reaalsuse, kus meeskond on õnnelik, kliendid hästi teenindatud ja kasum õiglane.
Rain Allikvee / Uku kaasasutaja

UKU SÜNDMUS - 23 MAI @ 10:00

Ole esimeste seas, kellele saladused avanevad!

Vaata veebiseminari salvestust


Aitäh, oled kirjas!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Muud artiklid

Klõpsates nuppu „Nõustun”, nõustute küpsiste salvestamisega teie seadmesse, et parandada saidil navigeerimist, analüüsida saidi kasutamist ja aidata meie turundustegevust. Lisateabe saamiseks vaadake meie kasutus- ja privaatsustingimused.