Veebiseminarid

Uku + SmartAccounts - Automatiseerimise võimalused raamatupidamises

Avaldatud
26.1.2022
5 min lugemine

Uku on integreeritud populaarse majandustarkvaraga SmartAccounts. Kahe tarkvara automaatne andmevahetus muudab raamatupidamisbüroode töö veelgi kiiremaks, täpsemaks ning mugavamaks. Integratsioon lihtsustab Smart Accountsi kasutajate jaoks kuukokkuvõtete tegemist ja töömahu monitoorimist – ikka selleks, et tööaeg läheks asja ette ning saaks õiglaselt tasustatud. 

26. jaanuaril viisime SmartAccountsiga läbi veebisemianri, kus tutvustasime integratsiooni ja teisi automatiseerimise võimalusi raamatupidamises, mida Uku ja SmartAccounts pakuvad. Veebiseminari saad järele vaadata siin: 

Smart Accounts majandustarkvara on kasutajate poolt armastatud raamatupidamislahendus - alustavatest ettevõtjatest kogenud raamatupidamisbüroodeni. Smart Accountsis saab hõlpsalt esitada müügiarveid, sisestada kuluarveid, arvestada töötasusid, pidada arvet põhivarade ja laoartiklite üle ning hoida rahavoogudel silma peal. 

Uku tarkvara asutaja ja juht Rain Allikvee rõõmustab, et raamatupidajate tööriistakohver on omavahel aina paremini seotud:

“Käsitsi andmete kopeerimine on õnneks jäämas ajalukku. Liidestatud tarkvarad vahetavad andmeid automaatselt, vähendavad nüri käsitööd ning lasevad raamatupidajatel erialasele tööle keskenduda.” 

Liidestuse 3 suurimat hüve 

Smart Accounts ja Uku tarkvarade liidestamine muudab raamatupidajate töö lihtsamaks peamiselt kolmel moel. 

1. Klientide import – nüüd saab kliendibaasi Smart Accountsist kiirelt ja mugavalt Ukusse importida. Hiljem saad andmeid ka automaatselt uuendada, et uued kliendid või seniste klientide muudatused mõlemal pool kajastuks. 

2. Kuu kokkuvõtete automatiseerimine – kuu kokkuvõtete tegemine tähendab tihti aeganõudvat käsitööd. Ehkki ühe kliendi andmete käsitsi kogumine võib võtta vaid minuteid, võtab see paljude klientide puhul igakuiselt juba terve päeva. Uku muudab kuukokkuvõtete tegemise automaatseks. Kord kuus saadetakse kliendi möödunud kuu ostu- ja müügiarvete, dokumentide jm. kannete kokkuvõte Smart Accountsist Ukusse, millest koostatakse ülevaatlik raport. 

3. Kliendikokkulepete monitoorimine – Uku muudab tehtud töö andmed visuaalseks raportiks, aitab jälgida kliendi kokkulepete täitmist ning reageerida õigeaegselt, kui töömaht muutub. Monitoorida saab nii ajapõhiselt – Ukus mõõdetud aeg vs kliendiga kokku lepitud tööaeg – kui ka mahupõhisel. Mahupõhise monitooringu korral saab tehtud tööde mahud Smart Accountsist automaatselt Ukusse importida.

Kuidas Uku ja Smart Accountsi integratsioon tööle panna? 

Integratsiooni saavad kasutada kõik ettevõtted, kellel on Ukus ettevõtte ja Smart Accountsis kuutasuline pakett või büroo erilahendus. Liidestuse aktiveerimiseks toimi järgnevalt. 

1. Aktiveeri Uku App Store’is Smart Accountsi äpp. Logi Ukusse sisse, liigu menüüs App Store’i ja vali Smart Accounts äpp ning vajuta ‘Aktiveeri’. 

SmartAccountsi integratsiooni aktiveerimine

2. Seadista andmete import automaatsete kuu kokkuvõtete saamiseks. Imporditud andmed hakkavad soovitud ajavahemiku tagant automaatselt ilmuma sinu raportisse. Vali loodava ülesande nimi, mille alla kokkuvõttev info kuvatakse ja aeg, millal kokkuvõte tehakse. Seadistuse alumises osas on andmeväljad, milliseid päringuid on võimalik Smart Accountsist teha, nt kannete või müügiarvete arv. Vali soovitud väljadele vaste Uku lisaväljade seast. Juhul, kui sinu Uku ettevõtte kontol soovitud lisavälju veel pole, saad need seadete all luua ning impordiga siduda. Loe täpsemalt, kuidas lisaväljasid luua.

Vajutades 'Näita rohkem' kuvatakse võimalikke kannete impordi võimalusi. Kui kõik soovitud väljad on täidetud, vajuta ‘Aktiveeri’.

SmartAccountsi integratsiooni seadistamine

3. Loo Smart Accountsis klientidele API võtmed - logi Smart Accountsi ning ava menüüpunkt ‘Seaded’ – ‘Liidetud teenused’. Aktiveeri API teenus, mis genereerib API võtmed.  

4. Seadista API ehk lisa Ukus ‘Kliendid’ vaates igale kliendile Smart Accountsist avalik ja salajane võti. Iga kliendi nime taga on võti, millele vajutades avaneb moodul. Avanenud aknas vali soovitud integratsiooniks Smart Accounts, sisesta API avalik võti ning salajane võti, mis on igale kliendile erinev.

5. Impordi andmed – testi Ukus ühendust ja veendu, et raportisse ilmus täidetud andmetega ülesanne. 


Loe integratsiooni võimaluste ja seadistamise kohta Smart Accountsi ja Uku kasutajatoest lähemalt.


Autori Pilt
Uku
getuku.ee

Proovi Ukut tasuta

Suurenda ettevõtte kasumit 23% võrra tööhaldustarkvaraga Uku
Loome koos reaalsuse, kus meeskond on õnnelik, kliendid hästi teenindatud ja kasum õiglane.
Rain Allikvee / Uku kaasasutaja

UKU SÜNDMUS - 23 MAI @ 10:00

Ole esimeste seas, kellele saladused avanevad!

Vaata veebiseminari salvestust


Aitäh, oled kirjas!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Muud artiklid

Klõpsates nuppu „Nõustun”, nõustute küpsiste salvestamisega teie seadmesse, et parandada saidil navigeerimist, analüüsida saidi kasutamist ja aidata meie turundustegevust. Lisateabe saamiseks vaadake meie kasutus- ja privaatsustingimused.