Tootest

Nipinurk: tähtaja määramine „+ päeva“ alusel

Avaldatud
22.2.2019
2 min lugemine

Raamatupidajana Sa tead, et tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsiooni (TSD) esitamise tähtaeg on iga kuu 10. kuupäeval ning käibemaksu deklaratsioonide (KMD) tähtaeg kuu 20. kuupäeval. Tegu on korduva ülesandega, mille märkimine on selge ja lihtne. Nõus?

Kuid palga maksmisel asi sedavõrd kindel pole ja varieerub vastavalt sellele, kuidas konkreetses ettevõttes otsustatud on. Nii võibki raha maksmise töölepingus kokku leppida kas kuupäevaliselt (nt kuu 5. päev) või ka muul viisil (nt kuu 5. tööpäev). Kuidas sisestada Ukusse „muu viis“, ehk märkida tähtaeg moel, et see just 5., 10. või 15. tööpäeval töölauale ilmub?

1. Määra korduva ülesande tähtajaks „+ päeva“

2. Sisesta soovitud päevade arv

3. Määra loendamise algus

Kuu algusest – päevade arvu hakatakse arvestama kuu 1. kuupäevast. Algusaja korduvus näitab, millisel kuupäeval ilmub ülesanne töölauale. Ülal oleva näite puhul ilmub ülesanne töölauale 7. märtsil ja tähtaeg on + 8 päeva kuu algusest ehk 12. märtsil.

Alguskuupäevast – tähtaega hakatakse arvestama sinu poolt valitud korduvast algusajast. Näiteks kui ülesanne ilmub töölauale 7. märtsil ja tähtaeg on + 8 tööpäeva, on tähtajaks 19. märts.

4. Vali päevade arvestamise reegel

Tööpäevad (v.a pühad) – Uku arvestab pühad puhkepäevadeks ning neid tööpäevadeks ei loe (NB! Uku oskab praegu arvestada veel ainult Eesti pühadega).

Tööpäevad (k.a pühad) – Uku arvestab kõikide päevadega esmaspäevast reedeni, olenemata, kas selle perioodi sisse jäävad pühad või mitte. Tavaliselt kasutatakse sellist süsteemi välismaa klientide puhul.

Kõik päevad (E–P) – Uku arvestab kõikide kalendripäevadega, olenemata sellest, kas on nt nädalavahetus või püha.

5. Sisesta tähtajale kellaaeg (vajadusel)

6. Klõpsa nupul „Salvesta“7. Valmis, „+ päeva“ reegliga korduvus ongi määratud!

Päisepilt: Icons8

Autori Pilt
Uku
getuku.ee

Proovi Ukut tasuta

Suurenda ettevõtte kasumit 23% võrra tööhaldustarkvaraga Uku
Loome koos reaalsuse, kus meeskond on õnnelik, kliendid hästi teenindatud ja kasum õiglane.
Rain Allikvee / Uku kaasasutaja

UKU SÜNDMUS - 23 MAI @ 10:00

Ole esimeste seas, kellele saladused avanevad!

Vaata veebiseminari salvestust


Aitäh, oled kirjas!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Muud artiklid

Klõpsates nuppu „Nõustun”, nõustute küpsiste salvestamisega teie seadmesse, et parandada saidil navigeerimist, analüüsida saidi kasutamist ja aidata meie turundustegevust. Lisateabe saamiseks vaadake meie kasutus- ja privaatsustingimused.