Tootest

Mida võimaldab Uku App Store?

Avaldatud
6.10.2022
3 min

Iga ettevõte on nagu elav organism - igaüks omamoodi. On väga oluline, et saaksid oma ülesanded, tooted, arved ja kliendiinfo personaliseerida nii, et need aitaksid Sinu ettevõttel kasvada. Ukus oleme sellega arvestanud ja loonud võimaluse funktsioone enda vajaduste järgi korrigeerida.

Kõige selle jaoks on olemas üks koht


Uku App Store

Ülesanded

Uku peamiseks funktsiooniks on tööülesannete haldamine. Lisa klientide alla ülesanded koos töökirjeldustega, mõõda aega, jaga ülesandeid kolleegidega ja hoia kõik tööd puudutavad nüansid ühes kohas.

Raport kuvab Sulle detailselt kui palju aega ülesannetele on mõõdetud, kas ja milliseid märkmeid on ülesannete kohta jäetud ning millises mahus tööd tehti.
Ülesannetele lisatud infot saad kasutada arvete koostamisel.

Lisavõimalused ülesannete personaliseerimiseks:

  • Mallid - Ülesannete komplekt kindla teenuse kohta, mida kliendile pakud, näiteks “Väikeettevõtte raamatupidamine”. Malliga saad kliendile lisada kiirelt õiged ülesanded ja need ilmuvad töölauale automaatselt.
  • Teemad - Lisa ülesandele teema, et hiljem selgust saada, millistele ülesannetele enim aega kulub, näiteks “Koosolek”, “TSD”, “KMD” või mõni muu sinu ettevõttele spetsiifiline tööliik. Samuti saad teemade järgi grupeerida ülesanded nii töölaual, aruandluses või kasutada teenuse hinnastamisel arveldamises. 
  • Ülesande lisaväljad - Lisavälju saad luua vastavalt oma vajadustele. Näiteks numbrilised lisaväljad töömahust ülevaate saamiseks (kasutada saab ka arveldamises) või töö staatuse jälgimiseks aastaaruannete puhul - võimalusi on palju. Lisaväljadel kuvatud infost saab parima ülevaate raportist.
“Nüüd Ukut kasutades ei teki raamatupidaja vahetumisel olukorda, et klient jääks teenindamata, sest me ei tea tema ülesandeid.”

- Grow Finance partner Helari Pallas

Kliendid

Selleks, et info kliendi kohta ei jääks ainult raamatupidaja märkmetesse on Ukus kliendiprofiil. Lisa Ukusse kogu info kliendi kohta (ülesanded, märkmed, dokumendid, ligipääsuõigused jm.), mida Sinul ja kliendisuhet hoidvatel isikutel vaja on. Infot saad mugavalt Uku ja raamatupidamisprogrammi vahel importida või eksportida.

Lisavõimalused kliendinimekirja personaliseerimiseks:

  • Kliendigrupid - Grupeeri kliendid vastavalt oma soovidele. Näiteks on hea grupeerida kliendid pakutavate teenuste, hinnasatamismudeli või tegevusala järgi.
  • Kliendi lisaväljad - Ukusse lisatakse kliendiinfot esialgu äriregistrist tõmmatud andmete põhjal. Sellega ei pea kliendiprofiilil piirduma. Loo lisaväljad, mille abil saad kliendi profiili täiendada. Kliente importides tuleb kogu info nendega kaasa.
“Kliendi tööde üleandmine ühelt raamatupidajalt teisele on palju lihtsam, sest kliendikaardilt saab kõik vajaliku teabe kätte.”

- AR Tähelend juhataja Anu Allikvee

Mini Uku

Ülesandele aja mõõtmiseks ei pea Uku olema avatud eraldi vahelehel. Uku mugavamaks kasutamiseks oleme loonud Google Chrome plugina nimega Mini Uku, kes ilmub sinu brauseriakna paremasse nurka. Mini-Ukuga saad ülesandeid lisada, neile aega mõõta ja kliente hallata. 

Aktiveeri Mini Uku siin.

Arveldamine

Arveldamine on aidanud väga paljudel ettevõtetel kasumeid suurendada. Arveldamise tähtsaim funktsioon on automaatne arvete koostamine kliendile seadistatud lepingu põhiselt. Ukus saad luua arveid nii fikseeritud tasu, tunni- ja tükitöö või nende kombinatsioonide alusel. Kui arved on loodud, hakkab Uku neid õigel ajal automaatselt genereerima ning saad need ka otse Ukust välja saata. 

Lisavõimalused arveldamise personaliseerimiseks: 

  • Ühendamine raamatupidamistarkvaraga - Uku oskab andmeid vahetada Merit Aktiva, Scoro, e-conomic ja 360 Księgowość programmidega.
  • Tooted - Lisa Ukusse tooted ja teenused, mida oma klientidele pakud. Toodetele lisa ka käibemaksu ja ressursikoodid. Nii saad toodetest mugavalt luua lepingu mallid, mida saad klientidele ka massiliselt lisada. Kliendi lepingu loomise järel koostatab Uku klientile automaatselt arve.
  • Lepingu mallid - Koosta lepingud, mille põhjal klientidele arveid saadad. Näiteks koosta leping klientidele, kellele teed aastaaruannet ning lisa see neile korraga.
“Tänu arveldamise lahendusele Ukus koostame arveid 1-2 päeva asemel 15 minutiga.”

- Aaroni Raamatupidamisbüroo OÜ tegevjuht Annika Rudnitski

Monitooring

Monitooringuga saad hea ülevaate sellest, kas tehtud töö vastab kliendiga kokku lepitud töömahule. Lisa kliendiga kokkulepitud töö maht, näiteks mitu tundi tööd tehakse või kui palju dokumente sisestatakse. Monitooring näitab, kas ettenähtud mahust on kinni peetud, sellest üle mindud või hoopis vähem tehtud. Monitooringus kuvatavad väljad saad ise luua, sest võimalik on võrrelda kõiki numbrilisi andmeid. Kui soovid kliendile tõestada, et töömaht on suurem kui kokku lepitud, on võimalik monitooringust andmed eksportida PDF või Excel failina.

“Saame aru, kui palju klientidele aega kulub, arveldus läks täpsemaks ning mis seal salata, see aitas otseselt tulusid kasvatada.”

- CHK tegevjuht Christer Haimi

Rahapesu tõkestamine (AML)

Selleks, et kohustuslikud protsessid ei ununeks loob Uku automaatselt riskiprofiili uuendamise ja dokumendi kehtivuse lõppemise ülesande valitud kasutaja töölauale. Kliendiprofiilile tekivad ka rahapesu tõkestamise protsessiga seotud lisaväljad.

Ülesande kiirvalikud

Ülesande kiirvalikud võimaldavad mugavalt vahele tulevad ülesanded vaid ühe klikiga Ukusse sisestada. Näiteks: Pead võtma vastu kõne ja hetkel käsilolev tööülesanne jääb tagaplaanile. Sellisel juhul ei ole vajalik eraldi ülesannet kinni panna, vaid saad mugavalt valida kiirvalikust “Kõne” ja sellele hakkab automaatselt aeg jooksma.

Integratsioon

Integreeri Uku oma raamatupidamisprogrammiga, et kiirelt informatsiooni kahe programmi vahel vahetada. Integratsioon vähendab tüütut ja veaohtlikku käsitööd. Hetkel on saadaval integratsioon nende programmidega: Merit Aktiva, Scoro, SmartAccounts, e-conomic ja 360 Księgowość.

* Kuulame oma kliente ning oleme valmis ka uute tarkvaradega integratsioone looma.

“Umbes 100 kliendi töömahu andmete käsitsi kokku kogumiseks kulus varem iga kuu terve tööpäev. Nüüd kulub selleks 1-2 tundi ja iga väiksemgi ülesanne läheb arvesse.”

- UAB JA&CH Konsultacijos tegevjuht Jurgita Adomaitienė

E-kirjad

Automatiseeri korduvad kirjad ja saada klientidele e-kirju otse Ukust. Saata saad nii ühekordseid kui ka korduvaid e-maile. Näiteks seadista ülesandele “Dokumentide sisestus” automaatne kiri “Puuduvad dokumendid”, mis saadetaks välja 2 päeva enne ülesande algust. Nii on tööd alustades kliendilt dokumendid käes. E-kirjad, mida mitmete klientide puhul kasutad saab ka mallina seadistada.

Projektid

Loo projektid vastavalt oma ettevõttes toimuvatele protsessidele. Projektide äpis saad neist mugavalt detailse ülevaate. Näiteks on hea luua uue töötaja liitumisprotsessiks oma projekti mall. Seejärel saad uue töötaja külge lisada projekti ning algab ülesannete voog. Projekti puhul ei ole vaja seadistada täpseid kuupäevi, vaid neid määratakse vastavalt alguskuupäevale, näiteks 3 päeva enne projekti algust on vaja veenduda, et uuel töötajal oleks olemas töövahendid. 

NB! See tööriist ei ole veel avalik. Kui soovid projektide äppi katsetada kirjuta meile uku@getuku.com

“Uku on väga abivalmis lahenduste väljamõtlemisel.”

- Piret Tootmaa, IMG Numeri IT-juht ning raamatupidaja

Autori Pilt
Juuli Pihel
Sisulooja

Proovi Ukut tasuta

Suurenda ettevõtte kasumit 23% võrra tööhaldustarkvaraga Uku
Loome koos reaalsuse, kus meeskond on õnnelik, kliendid hästi teenindatud ja kasum õiglane.
Rain Allikvee / Uku kaasasutaja

UKU SÜNDMUS - 23 MAI @ 10:00

Ole esimeste seas, kellele saladused avanevad!

Vaata veebiseminari salvestust


Aitäh, oled kirjas!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Muud artiklid

Klõpsates nuppu „Nõustun”, nõustute küpsiste salvestamisega teie seadmesse, et parandada saidil navigeerimist, analüüsida saidi kasutamist ja aidata meie turundustegevust. Lisateabe saamiseks vaadake meie kasutus- ja privaatsustingimused.