Uudised

Kas tead, mis on ühist kolmel Eesti edukaimal raamatupidamisbürool?

Avaldatud
17.2.2023
3 min lugemine

Äripäev järjestab igal aastal edukaimad raamatupidamisbürood.  Kuidas jõuda kümne parima sekka? Ühest vastust sellele ei ole, kuid edukate raamatupidamisbüroodel on nii mõnigi ühine joon. 

2022. aastal raamatupidamisbüroode edetabelis esikümnesse saanud IMG Numerit,  1Office-t ja Grow Finance ühendab huvi innovatsiooni vastu. Kõik need ettevõtted on kiired kohanejad ja tänaseks endale abiks võtnud tehnoloogia. 2023. aastal on arvelaua või Exceliga raamatupidamistöö tegemine minevik. Tarkvaraarendajad näevad igapäevaselt vaeva, et lihtsustada tööd igas valdkonnas ja nii ka raamatupidamises. Kolme ettevõtet ühendabki tööhaldustarkvara kasutusele võtmine - nemad kasutavad oma büroo töö hõlpsamaks muutmiseks Ukut.

Grow Finance muutis tööülesannete haldamise Ukuga imelihtsaks

Üks kiireima kohanemisvõimega raamatupidamisbüroosid Eestis loobus esimeste seas käsitsi andmete sisestamisest ja läks täielikult digitaalsetele lahendustele üle. Nii jääb aega ka kliendibaasi kasvatamisele keskenduda. Helari Pallas, Grow Finance partner on tööhaldustarkvarast Uku abist rääkinud järgnevalt:

 • Raamatupidamises on suur osa ülesandeid korduvad. Tööhaldustarkvara näitab sulle ülesannet õigel ajal. Ukus on juba olemas raamatupidajate poolt loodud ülesannete mallid, kuid saad luua neid ka vastavalt oma vajadusele. 
 • Kui raamatupidaja läheb puhkusele või jääb haigeks, ei ole vaja teda tülitada. Paari klikiga delegeerid tööülesanded teisele inimesele ja tema saab töö üle võtta. 
 • Kliendiga tegelemisele kulub rohkem aega, näiteks dokumentide edasi-tagasi saatmine, puuduste likvideerimine, täiendava info küsimine. Tööhaldustarkvaraga mõõdad tööülesannetele aega ja saad lihtsasti mõistetava visuaaliga ülevaate kliendikokkuleppe täitmise mahust. Lisaks saad andmestiku PDF failina kliendile tõestuseks saata. 

Loe lähemalt, kuidas Grows Ukut kasutatakse siin >

IMG Numeri jagab töötajate vahel tööks olulist infot paari klikiga

IMG Numeri finantsvaldkonnas tegutsev ettevõte, mille töötajate arv üle Baltimaade kasvas kiirelt ja tööde haldamine muutus üha keerulisemaks. IT-juht ja raamatupidaja Piret Tootmaa on toonud välja järgmised Uku funktsioonid, mis neile abiks on:

 • Selleks, et raamatupidaja läbi ei põleks, saab tööhaldustarkvaraga ülevaate, kui palju ta tööd teeb. Nii on hea teada, kas raamatupidajalt peaks kliente vähemaks võtma või on ta oodatust ambitsioonikam.
 • Kümned Exceli tabelid kliendiinfoga on minevik. Ukus on funktsionaalse disainiga kliendiprofiil, mille kaudu saavad kõik osapooled kliendiinfo ühest kohast kätte.
 • Uue kliendiga töö alustamine on pikk protsess. Vahel jääb mõni dokument või allkiri kahe silma vahele ja töö edasi tegemiseks peab ootama, et klient nõusoleku annaks. Tööhaldustarkvaras on uue kliend liitumisprotsess kaardistatud mallidega ja selle jälgimine mallide abil teeb pikaajalise protsessi hulga mugavamaks. 

Loe lähemalt, kuidas Ukuga operatiivselt kliendiinfot hallata siin >

1Office Group haldab Ukuga hõlpsasti tööd lisaks Eestile veel kuues riigis

1Office Group on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb üle Euroopa. Ukust esimest korda kuuldes tunti ettevõttes suurt rõõmu, et innovatsioon on jõudnud ka raamatupidamisvaldkonda. 1Office tegevjuht Grete Michelson on Uku kasuteguritest toonud välja need: 

 • Tööde juhtimine Ukus toetab juhtimist distantsilt. Ülevaadet omades on mugav planeerida erinevate riikide tööd ning teha vajalikke juhtimisotsuseid. Uku asendab ühe täiskohaga töötaja kulu.
 • Automaatselt koostatud arved säästavad tohutult aega nii suure kliendibaasi puhul, nagu 1Office-l. Varasemalt kulus arvete koostamiseks ebamõistlikult palju aega. Ukus on andmed arvete koostamiseks ühes kohas koos ja neid genereeritakse kordades kiiremini kui manuaalselt.
 • Uku monitooringu vaade kuvab, millises mahus on kliendiga kokkulepitud töömaht täidetud. Nii saab hõlpsasti planeerida ka tööde jaotust, näiteks kliendi lisamist raamatupidajale või uue töötaja värbamist.

Loe lähemalt, mida Grete Michelson Ukuga koostööst rääkis siin >

Edukate raamatupidamisbüroode poolt armastatud eestlaste loodud tööhaldustarkvara Ukuga  saab raamatupidaja:

 • pidada järge oma tööülesannete üle kliendile lisatud tööplaanide abil
 • mõõta ülesannetele kuluvat aega ja sellele põhinevalt arveid koostada, 
 • automatiseerida arvete koostamine ja saata neid otse klientidele, 
 • analüüsida oma tööaja kasutust ja seeläbi teha kaalutletud otsuseid, 
 • automatiseerida e-kirju ja võita aega korduvate kirjade saatmiselt.

Kui tunned, et ka sinu raamatupidamisbüroo võiks kuuluda Äripäeva kümne edukaima büroo sekka, siis võta auhinnalistest kohtadest õppust ja hakka tehnoloogiat usaldama. Unusta Excel ja võta kasutusele nii raamatupidamistarkvara kui tööhaldustarkvara Uku

Selge see, et tarkvara ei ole imevidin, mis kõik töö raamatupidaja eest ära teeb ja kohvi ka kauba peale keedab. Kõik uued praktikad nõuavad teatavat juurutusprotsessi. Ukus teame, et üksi kõigega hakkama saada on keeruline. Seetõttu ulatame hea meelega abikäe, et büroo võimalikult kiiresti tööprotsessid sujuvaks muuta saaks. 

Broneeri tasuta demo Uku digitaliseerimise spetsialisti Triinuga, kellega koos kaardistate oma ettevõtte kitsaskohad ja Triin aitab neile lahendusi leida.

Artikkel ilmus Äripäeva Raamatupidaja portaalis 16. veebruar 2023. aastal.

Autori Pilt
Juuli Pihel
Sisulooja

Proovi Ukut tasuta

Suurenda ettevõtte kasumit 23% võrra tööhaldustarkvaraga Uku
Loome koos reaalsuse, kus meeskond on õnnelik, kliendid hästi teenindatud ja kasum õiglane.
Rain Allikvee / Uku kaasasutaja

UKU SÜNDMUS - 23 MAI @ 10:00

Ole esimeste seas, kellele saladused avanevad!

Vaata veebiseminari salvestust


Aitäh, oled kirjas!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Muud artiklid

Klõpsates nuppu „Nõustun”, nõustute küpsiste salvestamisega teie seadmesse, et parandada saidil navigeerimist, analüüsida saidi kasutamist ja aidata meie turundustegevust. Lisateabe saamiseks vaadake meie kasutus- ja privaatsustingimused.