Uudised

Eesti suurpank päästeti pankrotist

Avaldatud
29.3.2023
1 min lugemine

Hiljaaegu kuulsime, et miljardeid väärt Silicon Valley pank varises kokku. On hästi varjatud saladus, et just selline olukord, nagu oli Ameerika Ühendriikides, oleks äärepealt tabanud ühte Eestis tegutsevat suurpanka. Raha digitaliseerumine, üha riskialtim tarbijakäitumine, võhikutest investorid, ülemaailmsed kriisid ja uued ükssarvikud - kõik see muudab panganduse senist käekäiku. 

2023. aasta esimestel päevadel pöördus Uku poole anonüümseks jääda sooviva suurpanga juhatus. Viimased aasta aega oli antud pank vaevlenud kriisis. “Aidake meid!” seisis meeleheitliku tooniga e-kirjas, mille autoriks oli panga tegevjuht.

Suurimaks murekohaks kriisis vaevlevas pangas oli ebaefektiivne töökorraldus. Panga juhatus oli veendunud, et töötajad ei anna endast maksimumi. Nad olid proovinud kõike - palganud rangemad juhatajad, läkitanud osakondadesse spioone ja paigaldanud nii kaameraid kui mikrofone, kuid asjata. Tööluusi harrastajaid ei tabatud ja kriis üha süvenes. Õnneks oli üks Uku meeskonna liige õigel ajal õiges kohas ja Uku edulugu raamatupidamisvaldkonnas jõudis ka suurpanga tähtsate tegelaste kõrvu.

Kui antud pangas oli Uku juba kuu aega kasutusel olnud, selgusid kõik kitsaskohad ning nende allikatega tegeleti kiirelt. Edukas projekt päästis Eesti majanduse suurest kriisist.  Inspireerituna sellest on Uku kasutusele võtnud veel 4 Eestis tegutsevat suurpanka. Tänu uuele kliendibaasile on Ukust saamas Eesti uusim, 11. ükssarvik. 

Kes teab, mida tulevik veel toob? Meie Ukus ootame huviga järgmist kriisi, et uutel jahimaadel kastanid tulest välja tuua. 

Ilusat esimest aprilli!

Autori Pilt
Juuli Pihel
Sisulooja

Proovi Ukut tasuta

Suurenda ettevõtte kasumit 23% võrra tööhaldustarkvaraga Uku
Loome koos reaalsuse, kus meeskond on õnnelik, kliendid hästi teenindatud ja kasum õiglane.
Rain Allikvee / Uku kaasasutaja

UKU SÜNDMUS - 23 MAI @ 10:00

Ole esimeste seas, kellele saladused avanevad!

Vaata veebiseminari salvestust


Aitäh, oled kirjas!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Muud artiklid

Klõpsates nuppu „Nõustun”, nõustute küpsiste salvestamisega teie seadmesse, et parandada saidil navigeerimist, analüüsida saidi kasutamist ja aidata meie turundustegevust. Lisateabe saamiseks vaadake meie kasutus- ja privaatsustingimused.