Tootest

3 kavalat nippi, kuidas Uku kasutajagruppidega meeskonnatööd toetada

Avaldatud
29.6.2022
4 min
Kas teadsid, et Ukus saab nüüd luua ka kasutajate gruppe? Uuendus peidab endas palju kavalaid võimalusi paremaks meeskonnatööks ning efektiivsemaks ajakasutuseks.

Käesolevas postituses toomegi välja 3 peamist viisi, kuidas kasutajagruppidega tööd lihtsustada. Aga nagu CHK juht ja asutaja Christer Haimi meie kasutajaloos tõdes, on Uku juures piiriks vaid enda fantaasia. Kindlasti on kasutajagruppidele võimalik leida palju loomingulisi kasutusviise.

1. Meeskonnatöö

Suuna ülesanne ühe inimese asemel tervele meeskonnale. Nii jõuab see kõigi tiimiliikmete töölauale ja selle saab kahe klikiga endale määrata just see töötaja, kes on parajasti vaba või puhkuste hooajal tööl. Nii on kindel, et iga ülesanne saab tähtajaks tehtud. 

Heaks abiliseks efektiivsel meeskonnatööl on ka oskustepõhised kasutajagrupid. Näiteks kui mõned ülesanded on sobivad vanemraamatupidajatele, saab luua kasutajagrupi “Vanemraamatupidajad” ning ülesande tervele grupile suunata. Siis saavad grupiliikmed mugavalt ülesande endale võtta või ennast ülesande küljest eemaldada. 

2. Töötajate vahetumine

Anna töötaja vahetumisel ülesanded kiirelt ja mugavalt üle. Selle asemel, et iga kliendi tööplaanis kasutajat vahetada, lisa plaani kasutajagrupp ning vaheta grupis olevat kasutajat. Näiteks lisa kasutajagrupp “Assistent” ja seo grupp vastavate ülesannetega. Kui ettevõtte assistent vahetub, siis pead vaid kasutajagrupis kasutajat vahetama ning kõik ülesanded ongi mugavalt uue töötaja laual. 

3. Kasutajagruppide järgi filtreerimine

Sorteeri andmeid veelgi täpsemalt "Kasutaja" filtris. Kasutajate infot saad selekteerida nii kasutajagruppide kui kasutajate järgi. Nii saad töötajad näiteks kliendivaldkondade, kogemuse või muu näitaja põhjal gruppidesse lisada ja mugavalt erinevate meeskondade tööviljakust analüüsida. 

Kasutajate puhul võetakse arvesse ka kasutajagruppidesse kuulumist, nt kui tiimiliige Merike kuulub gruppi X, siis tema nime järgi filtreerides kuvatakse lisaks Merikese ülesannetele välja ka gurupi X ülesanded. 

Kuidas kasutajagruppe luua?

Kasutajate gruppe saab luua kasutajate vaates. Vaikimisi on Uku poolt loodud kaks kasutajate gruppi: “Kõik kasutajad” ja “Administraatorid”.

  1. Vali menüüs Kasutajad
  2. Liigu "Grupid" vahelehele
  3. Vajuta nupule “Lisa grupp”
  4. Nimeta grupp ja lisa kasutajad
  5. Salvesta
Kasutajagruppide loomine Ukus

Gruppe saab siduda nii ühekordsete kui plaaniliste ülesannetega. Samuti saab kasutajagruppide abil ülesandeid filtreerida nii töölaual, kalendris kui ka raportis. 

Autori Pilt
Uku
getuku.ee

Proovi Ukut tasuta

Suurenda ettevõtte kasumit 23% võrra tööhaldustarkvaraga Uku
Loome koos reaalsuse, kus meeskond on õnnelik, kliendid hästi teenindatud ja kasum õiglane.
Rain Allikvee / Uku kaasasutaja

UKU SÜNDMUS - 23 MAI @ 10:00

Ole esimeste seas, kellele saladused avanevad!

Vaata veebiseminari salvestust


Aitäh, oled kirjas!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Muud artiklid

Klõpsates nuppu „Nõustun”, nõustute küpsiste salvestamisega teie seadmesse, et parandada saidil navigeerimist, analüüsida saidi kasutamist ja aidata meie turundustegevust. Lisateabe saamiseks vaadake meie kasutus- ja privaatsustingimused.